RESPIRÁTOR FFP2 český 1ks

Kód: 1186
Tip
Neohodnoceno
15 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
17.8.2022

Respirátor třídy FFP2 - česká protiinfekční maska.        

Detailní informace

Doprava již od 39 Kč
Doprava již od 39 Kč
Objednávky nad 200 Kč
Množstevní slevy
Množstevní slevy
2 kusy -5 % | 3 kusy -10 % | 5 klusů -15 %

Detailní popis produktu

Respirátor FFP2  - respirační rouška 

Antivirový český respirátor zachycuje více než 95% virů, bakterií (odpovídající třídě ochrany FFP2), prachových, pylových i smogových částic.

Respirátor třídy FFP2 určený k ochraně jeho uživatele filtrací vdechovaného vzduchu a ke snížení rizika infekce mezi osobami. Účinnost filtrace je nejméně 95 %.

Jedná se o zdravotnický prostředek dle směrnice 93/42/EHS a současně o osobní ochranný prostředek dle nařízení 2016/425.

Toto provedení respirátoru velmi účinně přiléhá k obličeji a díky jednoduchému, ale účinnému provedení působí při užívání velmi decentně.

Použití

před nasazením respirátoru si důkladně očistěte ruce lihovou dezinfekcí. Ideální je přípravek s názvem Sterigel Zakryjte si ústa a nos maskou a ujistěte se, že mezi obličejem a maskou nejsou žádné mezery. Vyměňte respirátor za druhý nebo ho předezinfikujte pokud je vlhký, začíná zapáchat, netěsní na obličeji, nebo ho již používáte dlouhou dobu. Na dezinfekci respirátorů a roušek je vhodný hygienický roztok s názvem Sterisprej, který po použití zanechá respirátor příjemně voňavý.

Při sundávání respirátoru jej sejměte z uší tak aby jste se nedotýkali přední části respirátoru a ideálně zlikvidujte do uzavřeného koše. Očistěte si ruce Sterigelem, nebo umyjte mýdlem. Během používání (nošení) masky se jí v ideálním případě nedotýkejte.  

Co znamená filtrační třída FFP u respirátoru?

     FFP je zkratka z anglického Filtering Face Piece, doslovně přeloženo - filtrační obličejová maska, v českém prostředí spíše obličejová polomaska. Filtrační respirátory se skládají z masky a filtrační části. Typ filtru či použitého filtračního materiálu určuje úroveň dosažitelné ochrany dýchacích cest. Například respirátory ochranné třídy FFP1 jsou vhodné pro nízkoúrovňové prachové a vodní částice, zatímco FFP2 nabízí zvýšenou ochranu proti střední úrovni prachu, kapalné mlze a oleji. Respirátory vyhovující třídě FFP3 se obvykle používají k vyšší úrovni filtrace např. proti jemnému prachu, biologickým látkám a azbestu. Je nutné také poznamenat, že respirátory FFP2 a FFP3 chrání uživatele před vdechováním kapének infekčních agens (viry, bakterie, plísně aj.).

Tabulka průniku filtrů FFP

Norma EN 149 definuje výkonnostní požadavky pro tři třídy filtračních polomasek: FFP1, FFP2 a FFP3.

Třída filtru Mez absorpce filtru * Vnitřní průnik
FFP1 Filtruje nejméně 80 % vzdušných částic (aerosolů) <22 %
FFP2 Filtruje nejméně 94 % vzdušných částic (aerosolů) <8 %
FFP3 Filtruje nejméně 99 % vzdušných částic (aerosolů) <2 %

* Mez absorpce filtru při průtoku vzduchu 95 l / min.

Důležitá zajímavost: Respirátory tříd FFP nechrání před párami a plyny

Respirátor na rozdíl od roušky chrání nejen Vaše okolí, ale i Vás jako uživatele.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení