VITAMIN D3/D2 2000IU biokomplex + B5 30 tbl Dr. Bojda

Kód: 1505
118 Kč / ks
Skladem
Můžeme doručit do:
12.12.2024
Možnosti doručení

Vysoce využitelné biologicky aktivní formy vitamínu D. Jediný doplněk stravy svého druhu, který má v každé tabletě obsažen vitamin B5 tj. pantothenát vápenatý, což je nepostradatelná složka pro aktivní tvorbu vitaminu D. Obsahuje Bór, nezbytný mikroprvek k omezení vylučování vit. D z těla ven.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vitamín D3/D2  Biokomplex + B5 extra silný 2000 I.U.

Neobsahuje konzervační látky, barviva, mléčné, kukuřičné, sójové či pšeničné (lepek) komponenty, kvasinky ani cukr (vhodné i pro diabetiky)

Obsahuje vysoce využitelné biologicky aktivní formy vitamínu D, prekurzory, steroidního hormonu kalcitriolu, tj. vysoce aktivní formu vitamínu D. Vitamín D se podílí na správném fungování imunitního systému, je prospěšný při vstřebávání kalcia a fosforu, a společně s kalciem přispívá k udržení normálního stavu kostí, zubů a svalů. Podílí se také na procesu správného dělení buněk. 

prekurzor (chemie) – sloučenina, která se účastní chemické reakce za vzniku jiné sloučeniny 

Dávkování pro děti: Vitamin D3/D2 Biokomplex + B5 není vhodný pro děti mladší 12 let.

Dospívající (12–18 let) a dospělí: 1/2 tablety denně nebo 1 tabletu obden tj. 1000 I.U. denně 

Pro zvýšení tkáňové dostupnosti vitaminu D je vhodné užívat mírnou koncentraci organického hořčíku. Ideální je Magnesium Biokomplex + B6 od Dr. Bojdy– stačí 1 tableta denně.

Výrobek je vhodný pro těhotné a kojící ženy.

Charakteristika přípravku VITAMIN D3/D2 Biokomplex +B5:

Vitamin D všeobecně pomáhá tělu vstřebávat vápník a fosfor, podporuje tvorbu kostí a snižuje hladinu hormonu příštítných tělísek (PTH, tzv. parathormonu). Vitamin D ovlivňuje okolo 200 různých chemických reakcí v organismu. Vyskytuje se téměř ve všech typech lidských buněk a ve všech lidských tkáních.

Vitamin D3/D2 Biokomplex +B5 podporuje zdravý imunitní systém a sehrává klíčovou roli v mnoha důležitých procesech v těle. Je to vitamin rozpustný v tucích, což znamená, že si ho tělo může uložit do zásoby. Odtud ho náš organismus v případě potřeby může čerpat. Výzvou je však docílit toho, aby naše tělo mělo stále takovou zásobu vitaminu D, která bude dostačující pro všechny jeho potřeby.

Vitamin D se od ostatních vitaminů liší tím, že naše tělo je schopno si jeho aktivní formu vyrobit samo. Je to však pouze tehdy, pokud je naše pokožka vystavena dostatečně dlouho dostatečně silnému slunečnímu svitu – proto mu říkáme také „sluneční vitamin“. Pro pokrytí doporučené denní dávky dětí a dospělých je třeba vystavit většinu kůže na našem těle slunci alespoň 20 minut denně. To není vůbec jednoduché, jak se na první pohled zdá, a to zvlášť v oblasti, jako je střední Evropa, kde slunce tolik nesvítí, zejména v době od podzimu do jara. V dřívějších dobách většina obyvatel pracovala v zemědělství, lese atp.  Bylo to až 95% obyvatelstva v době před průmyslovou revolucí.  Tito lidé byli denně na čerstvém vzduchu a denně dostávali nějaký osvit ze slunce, takže denně doplňovali a dotvářeli vitamín D.  Dnes je zcela jiná doba a jiný životní styl. Většina obyvatel pracuje v uzavřených místnostech, halách a kancelářích a na slunce se dostávají zřídka. I děti sedí převážně v interiérech u počítačů mobilů atp. A pokud se dnešní lidé dostanou na slunce tak je to často na omezenou dobu, a ještě mají na sobě ochranné prvky, a to nejen oděv ale i kosmetiku. Například běžné denní krémy mají v sobě dnes již standartně zabudovány ochranné faktory o velikosti SPF 8–10 jako standart. Bohužel ani občasná konzumace ryb nám nezaručí dostatečnou hladinu vitaminu D.

Nedostatek vitaminu D se projevuje změknutím kostí v důsledku ztrát a nedostatečného vstřebávání vápníku a fosforu. U dětí se toto projeví jako křivice, u dospělých pak jako osteomalacie, u seniorů je masivní výskyt osteoporózy. Dalším indikátorem je zvýšená kazivost zubů. Deficit vitaminu D byl opakovaně nalezen prakticky u všech sledovaných osob, které utrpěly infarkt myokardu. Nízká hladina této látky byla prokázána i u dalších kardiovaskulárních chorob, jako je angina pectoris, srdeční selhání a mozková příhoda. Lidé trpící cukrovkou 1. typu mají v těle sníženou hladinu vitaminu D.  Vitamin D je bohužel pohlcován tukovými buňkami, které jej odvádějí mimo krevní oběh. Tuk jej pak naváže na sebe a neuvolní jej ani v případě potřeby. Bylo zjištěno, že na každých deset kilo nadváhy je potřeba navýšit denní příjem vitaminu D o cca dalších 17 %. A nadváhou či obezitou je postiženo stále více lidí.

Přímý vliv na nedostatek vitaminu D má hlavně kvalita stravy, pobyt na slunci a pohyb. Úloha vitaminu D pro náš organismus je však komplexnější. Pozitivně má ovlivňovat celkovou imunitu, chránit srdce, snižovat riziko nádorových onemocnění atp..

Podle studie Státního zdravotního ústavu má nedostatek vitaminu D 9 z 10 Čechů.

Kdy je obecně vhodné užívat Vitamin D:

  • při nízké hladině vápníku a fosforu v krvi, které reguluje a odpovídá za výstavbu celé kostry
  • při kosterních potížích jako je řídnutí kostí (osteoporóza), k udržení dobrého stavu zubů a svalů
  • při snížené imunitě – vitamin D odpovídá za celou řadu imunitních procesů, chrání buňky
  • při hojení ran a sliznic, jelikož výrazně prospívá buňkám a urychluje hojivé procesy
  • jako prevence – působí v organismu protizánětlivě a protivirově, je důležitý pro správné fungování imunitního systému. Dlouhodobý nedostatek vitaminu D je prokazatelně spojen s vyšší náchylností k tzv. akutním respiračním infekcím a chřipce.
  • chrání srdce a celý kardiovaskulární systém, snižuje riziko vzniku vysokého krevního tlaku
  • dohlíží na správnost hormonálních funkcí, usnadňuje období menopauzy
  • reguluje specifické procesy v nervovém systému, nadějně vypadají i výzkumy mapující pozitivní vliv vitaminu D na osoby trpící roztroušenou sklerózou – jeho deficit zvyšuje riziko degenerativních poškození mozku (tj. Alzhaimer, Parkinson, demence), snižuje mentální výkonnost a zvyšuje také pravděpodobnost psychických potíží, nejčastěji depresí
  • pomáhá při kožních problémech a je zásadním vitaminem v období těhotenství a při kojení

Složení vit. D3/D2 Biokomplexu + B5: aktivní látky: pantothenát vápenatý, tokoferyl acetát, cholekalciferol, ergokalciferol, kyselina boritá, plniva: mikrokrystalická celulóza, pojiva: sorbitol, protispékavé látky: magnesium stearát.

Účinné látky

Obsah v jedné tabletě

Obsah v %RHP

Vitamín D3

1900 I.U.

475%

Vitamín D2

100 I.U

25%

Vitamín B5

10 mg

166%

Vitamín E

5 mg

40%

Bór

700 µg

            ------------

RHP = referenční hodnota příjmu – jinými slovy doporučený denní příjem dle WHO

Aby se dobře vstřebával, fakta, rady, doporučení: Vitamin D3/D2 Biokomplex + B5 je jediný přípravek svého druhu, který má v každé tabletě obsažen vitamin B5 tj. pantothenát vápenatý, což je nepostradatelná složka pro aktivní tvorbu vitaminu D. Pro zvýšení tkáňové dostupnosti vitaminu D je vhodné užívat mírnou koncentraci organického hořčíku. Ideální je Magnesium Biokomplex + B6 – stačí 1 tableta denně.

Při tvorbě vitaminu D je nepostradatelné slunce, pokud ho nemáme dostatek nebo je nedostupné tak Vitamin D3/D2 Biokomplex obsahuje dostatek vitaminu B5, který se podílí na tvorbě aktivních forem vitaminu D. Kromě toho vitamin B5 přispívá k snížení míry únavy a vyčerpání.

Bór je nezbytný mikroprvek k omezení vylučování vit. D z těla ven.

Obsah balení: 60 tablet

Upozornění: Výrobek neslouží jako náhrada pestré stravy a nenahrazuje léčiva. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Výrobek není určen pro děti do 12 let. Je vhodný pro těhotné a kojící ženy. Neužívejte, pokud máte vysoké hladiny vápníku v krvi nebo moči, pokud trpíte ledvinovými kameny nebo jinou závažnou poruchou funkce ledvin. Produkt neobsahuje konzervační látky, barviva, mléčné, kukuřičné, sójové či pšeničné (lepek) komponenty, kvasinky ani cukr (vhodné i pro diabetiky).

Skladování: Skladujte v suchu a temnu, při teplotě do 25°C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

 

Frekventované otázky, které se objevují v souvislosti s vitaminem D. 

Co je to vitamin D?

Vitamín D, často nazývaný sluneční vitamín, patří do skupiny vitamínů rozpustných v tucích. Naše tělo si ho produkuje samo pod vlivem slunečního světla. Jako živina má vitamin D pro tělo mnoho důležitých funkcí. Je zmapováno na 200 různých reakcí kde se vit. D podílí. Každá buňka našeho těla má receptor pro vit. D

Proč Vitamín D potřebujeme a čím nám prospívá?

Vitamín D hraje ve Vašem těle důležitou roli. Umožňuje tělu vstřebávat vápník z jídla, které jíte. Tímto způsobem tělo získá stavební materiál, který potřebuje k vybudování a udržení silné kostry. Vápník neboli kalcium je nejhojněji se vyskytujícím minerálem v lidském těle. Nedostatek vitamínu D může vést ke svalové slabosti a je vědecky prokázáno, že existuje souvislost mezi užíváním vitamínu D a udržováním správné funkce svalů. Vitamín D navíc podporuje imunitní systém, díky kterému zůstanete zdraví po celý rok!

Jak můžu vitamín D získat?

Získat dostatek vitaminu D lze pravidelným pobytem na slunci, konzumací mastných mořských ryb nebo užíváním doplňků stravy. Výzkum ukazuje, že pouze asi 20% potřeby vitaminu D pochází z potravy – je tudíž obtížné získat dostatečné množství vitaminu D pouze stravou. Proto se doplněk stravy stává řešením pro mnoho lidí. Vitamin D3/D2 Biokomplex + B5 je doplněk stravy, který vám zajistí adekvátní hladinu vitamínu D po celý rok.

Proč máme vitaminu D málo?

Existuje mnoho důvodů pro nedostatek vitaminu D v těle, ale jedním z nejdůležitějších je skutečnost, že trávíme málo času na slunci, hodně v práci nebo doma. Došlo k velké změně životního stylu za posledních 100 let.  Kromě toho jsou tu také dlouhé zimní měsíce bez slunce, a to nemůžeme nijak ovlivnit.  Dalším výrazným vlivem je strava. My středoevropští suchozemci konzumujeme málo potravin, které obsahují tento důležitý vitamin. Vyskytuje se hlavně v rybách a mořských plodech. Nemáme ani hranice s mořem jako mnoho jiných států, a tudíž nemáme národní kuchyni postavenou na konzumaci darů moře. To naše vepřo – knedlo – zelo a pivo žádný vitamin D neobsahuje. A když 80% produkce vitamínu D v těle pochází z vystavení se slunci, nemělo by být překvapením, že ho máme tak málo.

Kdybychom chodili do solária tak bychom přece mohli vitamin D získat i v zimě?

To je hluboký omyl. V soláriu jsou totiž trubice, které vyzařují především záření typu UV-A. To způsobuje sice zhnědnutí kůže, ale nezpůsobí aktivaci vitaminu D. Ty trubice musí být takto konstruovány z bezpečnostních důvodů. V Austrálii, kde mají největší výskyt kožních melanomů na světě dokonce musíte podepsat něco jako reverz či informovaný souhlas než Vás pustí do solária. Na aktivaci vitaminu D je potřeba krátkovlnnější záření typu UV-B. Ze slunce se dostává na zem tento typ záření také omezeně a to pouze v době intenzivního slunečního svitu tj. cca od 10:00 dopoledne do přibližně 15:00 odpoledne. V dřívějších či pozdějších hodinách procházejí sluneční paprsky k Zemi pod takovým úhlem, že záření UV-B zcela pohltí atmosféra. Bohužel UV-B je záření, které je zodpovědné za vznik karcinomů kůže (melanomy atp....), pokud se pravidelně a dlouhodobě vystavujeme jeho vysoké expozici. Takže tady to chce nalézt citlivou rovnováhu.   

Co způsobuje nedostatek vitaminu D?

Nedostatek vitaminu D se projevuje změknutím kostí v důsledku ztrát a nedostatečného vstřebávání vápníku a fosforu. U dětí se toto projeví jako křivice, u dospělých pak jako osteomalacie (to jsou deformované obratle, popřípadě dlouhé kosti), u seniorů je masivní výskyt osteoporózy. Dalším indikátorem je zvýšená kazivost zubů. Deficit vitaminu D byl opakovaně nalezen prakticky u všech sledovaných osob, které utrpěly infarkt myokardu. Nízká hladina této látky byla prokázána i u dalších kardiovaskulárních chorob, jako je angina pectoris, srdeční selhání a mozková příhoda. Lidé trpící cukrovkou 1. typu mají v těle sníženou hladinu vitaminu D.  Vitamin D je bohužel pohlcován tukovými buňkami, které jej odvádějí mimo krevní oběh. Tuk jej pak naváže na sebe a neuvolní jej ani v případě potřeby. Bylo zjištěno, že na každých deset kilo nadváhy je potřeba navýšit denní příjem vitaminu D o cca dalších 17 %. Dlouhodobý nedostatek vitaminu D je jeden z faktorů, který stojí za vznikem a progresí onkologických onemocnění. 

Přímý vliv na nedostatek vitaminu D má hlavně kvalita stravy, pobyt na slunci a pohyb. Úloha vitaminu D pro náš organismus je však komplexnější. Pozitivně má ovlivňovat celkovou imunitu, chránit srdce, snižovat riziko nádorových onemocnění atp.

Podle studie Státního zdravotního ústavu má nedostatek vitaminu D 9 z 10 Čechů.

Jak se liší Vitamin D3/D2 Biokomplex + B5 2000 I.U. od ostatních podobných přípravků a jak poznám, že se jedná o kvalitní produkt?

Kvalita Vitaminu D3/D2 Biokomplexu +B5 je dána jeho složením, které je velice kompaktní, vyladěné a zahrnuje všechny podpůrné systémy pro dosažení maximálního účinku a maximálního vstřebávání. Běžný přípravek obsahuje nějakou dávku vitaminu D3, a to je obvykle vše. Vitamin D3/D2 Biokomplex má už v názvu obsaženo, že se jedná o velmi komplexní směs dvou typů vitamínu D. Jeden typ vit. D je živočišného původu to je vit. D3 a druhý je rostlinného původu tj. vit. D2. Tato směs déček podporuje zdravý imunitní systém a sehrává klíčovou roli v mnoha důležitých procesech v těle. Navíc jsou vitamíny D3/D2 doplněny vitaminem B5, a bórem což je neobvyklá rarita. Jedná se o jediný přípravek svého druhu, který má v každé tabletě obsažen vitamin B5 tj. pantothenát vápenatý, což je nepostradatelná složka pro aktivní tvorbu vitaminu D. V podstatě nám jistým způsobem přítomnost B5 nahrazuje působení slunce. Dále je přípravek doplněn o mikroprvek bór, který je důležitým katalyzátorem, jenž omezuje vylučování iontů vápníku z těla ven. Dostatek těchto iontů hraje klíčovou roli v metabolismu vitaminu D. 

Vitamín D3/D2 Biokomplex + B5 2000 I.U. má vyřešen velmi komplexně celý metabolismus vit. D včetně řady podpůrných komponent.   

Kdo by měl užívat vitamin D?

Doplnění vitaminu D se doporučuje prakticky každému. Ale je to důležité zejména pro lidi, kteří netráví mnoho času na slunci nebo nejí mastné ryby 23krát týdně. Je třeba si uvědomit, že starší lidé neprodukují vitamín D v pokožce tak účinně, jako dříve, a proto je vyšší pravděpodobnost jeho nízké hladiny. Ženy po menopauze jsou také zvláště náchylné k nedostatku vitaminu D.

Kdy je dobré vitamin D užívat?

Vitamin D potřebujete hlavně během období špatného slunečního záření, například na podzim a v zimě. Při současném stylu života i v létě. Čím dál častěji se z vitaminu D stává celoroční událost. 

Měli by vitamin D užívat senioři?

Lidem starším 70 let doporučujeme užívat vit. D pravidelně (v závislosti na tělesné hmotnosti a přísunu vitaminu D v potravě) po celý rok.  Individuální koncentrace vitaminu D lze měřit v krvi. Nedávné studie ukazují, že senioři starší 70 let často mají nízkou hladinu vitaminu D. Vysvětlení spočívá v tom, že starší lidé nejsou schopni produkovat vitamin D v kůži tak účinně, jako když byli mladší, a proto mají větší pravděpodobnost nedostatku. 

Je vhodné užívat Vitamín D3/D2 Biokomplex + B5 celý rok i v létě?

V Čechách není vzhledem k zeměpisné šířce v období od října do dubna dostatek slunce k tomu, abychom si v kůži produkovali potřebné množství vitamínu D. Doplňování vitamínu D je obzvláště důležité během zimních měsíců, ale pokud nepobýváte denně na slunci, doporučuje se suplementace po celý rok.

Jak to mají s vitaminem D děti a těhotné či kojící ženy?

Tady je důležitý věk těch dětí. Určitě je důležité vitamín D doplňovat v kojeneckém věku, kdy roste velmi rychle kostra a svaly dítěte. Ukazuje se, že velký vliv na vytváření a kvalitu kostní tkáně dítěte má již před jeho narozením hladina vitaminu D jeho matky (těhotné ženy). Poporodní doplňování vitaminu D dítěti již pouze navazuje, případně částečně snižuje event. nedostatky vytvořeného základu kostní tkáně. Některé studie poukazují na fakt, že děti narozené ženám s dostatečnou hladinou vitaminu D v době těhotenství mají v kostech vyšší obsah minerálních látek než děti, které se narodily ženám s nižšími hladinami vitaminu D v krvi. Podstatné však je to, že ačkoliv při doplňování vitaminu D se v kojeneckém věku mineralizace kostí dále zvyšuje, přetrvává i dále u dětí rozdíl kostní mineralizace, jak byl navozen z období těhotenství.
Vitamin D je samozřejmě pouze jedním z nutričních faktorů, které se uplatňují při růstu a vývoji kostí dítěte. Důležitý je také vitamin K, který například podněcuje tvorbu osteokalcinu tj. bílkoviny, která se vyskytuje v kostní tkáni, je produkována osteoblasty a podporuje mineralizaci kostí. Vápník, fosfor, kvalitní bílkovina a další složky výživy se rovněž intenzivně zapojují do utváření kostní tkáně a zubů i budování samotného imunitního systému. 

Jaké další podpůrné přípravky jsou k vitaminu D vhodné, abychom povzbudili jeho účinnost.

Určitě je vhodné použít Magnesium Biokomplex a Calcium Biokomplex

 

O vitamínu D s Jiřím Bastou

VITAMIN D3/D2 2000IU biokomplex + B5 60tbl Dr. Bojda - TV Prima 2020

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.

Nevyplňujte toto pole: